28 thoughts on “PA 900

 1. merhaba korgtr11 datasını yüklediğimde warning some unreferanced resources have been found diye bir uyarı alıyorum bunun anlamı nedir?

  • Selamlar
   Bu uyarı sizi korkutmasın.Bu sadece setin hazırlandığı günkü O.S. ile satışa başladığı zaman ki O.S. arasında ki farkdan kaynaklıdır..

 2. Merhaba Cüneyt bey, 3X için 2 yıl CE EXB kullandım, şimdi de 900 de setinizi kullanıyorum, özellikle güncellemelerdeki titizliğiniz için sizi ve meği geçenleri tebrik ediyorum. Teşekkürler.

 3. merhaba korg 11 setini yüklüydü yanlışlıkla silindi ve ben bu siteden indirp tekrar yükledim fakat sampler sesler çalışmıyo yardımcı olursanız sevinirim.

   • Bu cevap sanırım yanlış anlaşılmış.Her update dosyasında da belirttiğimiz uyarıyı tekrarlıyorum.
    KORGTR10 ve KORGTR11 no lu kartlara kesinlikle format atmayınız.

 4. Selamlar,
  ben Korg PA900 almaya karar verdim ve ilk Orgkum olacagi icin bu konuda fazla bilgim olmadigindan sizlere bir iki sorum olacak!
  -PA900 almanyadan temin edeceyim
  -Türk ritimler ve enstrümenlari mesela Kanun gibi, Ud, Zurna,Klarnet vs. nasil Korg PA900`ze yükleme yapilabilir (USB/SD Card) ve nereden alabilirim?
  -ve son olarak PA900 Modeli Türk Müzigine uygunmudur veya hangi Korg Modelini önerirsiniz?

  Tesekürler
  Saygilarla
  C.Metin

 5. Benim sorularım korg TR11 seti ile ilgili. Korg PA900 ile TR11 set ile birlikte yeni satın aldım.
  1) Dnc keman seslerini çalarken hoparlörlerden sanki hoparlörler patlakmış gibi tırıltılı bir ses de geliyor. Acaba bu soundun kendi karakteristiği mi yoksa haparlörler mi arızalı
  2) ses datalarınızı incelerken USER bölümünde pek çok bölümün boş olduğunu gördüm. mesela USER 4 de P1,P2, bölümlerinde kiç ses yok P3 de ise rythim of life diye bir ses var. Acaba bazı sesler yüklenmemiş olabilir mi…

  • Selamlar
   1-Hoparlolerde ki hırıltının sebebi Global-Audio_mAster eq bölümünde ve Limiter bölümünde ki paramaetrelerin On butonu ile açılması gerekmektedir….

 6. Emeğiniz için teşekkürler bir sorum olacak pa900 setini 600qt de kullanabilirmiyim sıkıntı yaratabilirmi

  • Pa900 seti maalesef hacim nedeni ile 600 qt modeline zaten sığmadığı gibi kullanamazsınız da….

 7. kolay gelsin ben yıllardır korg kullanıcısıyım. pa2x ve 3x hariç bütün modelleri kullandım nerdeyse. şimdi pa900 kullanıyorum cihazdan çok memnunum. setinizdeki soundlar muazzam tebrik ederim. size bir sorum olacak. pa900de daha önceki kardeşlerinde olan seslere özel effec olan vocoder vardı. 900de bu effec yok. güncellemeyle gelmesi mümkünmüdür acaba?

  • Selamlar
   Şimdilik herhangi bir sample güncellemesi zor gözüküyor.En azından şu an için.İlerisi için bir yorum katamıyorum…..

 8. merhabalar öncelikle yaptığız başarılı çalışmalarla biz klavyecilere ışık tuttuğuz için teşekkür ederim. 07.05.2014 tarihinde Kütahya tavşanlı arl. müzikten korg pa900 aldım (sıfır) sorum sd kart a girdiğimizde boş gözükmesi ve bir iki rtim haricinde diğerlerinde pad olmaması ve bir kaç sesin 2 tane ses seçilmesine rağmen çalmıyor olması klavyede yükleme hatasımı yaptık acaba değerli cevaplarınız için şimdiden tşk.

  • Selamlar
   SD kart içerisinde zaten data ömevcut değil.KArt içeriği oc yada herhangi bir bilkgisayarda dörülmez.Sadece kilit fonksiyonu görevi yapar.Data sitemizden indirilecektir.

 9. iyi çalışmalar…
  klavyeme factory reset yaptım
  ondan sonra operation system yükledim
  sonra korg tr 11 datası yükledim
  bu sıralamada bi yanlışlık varmı…sorunum şu
  daha önceden padlarda loplar vardı.zılgıt sesleri falan vardı onlar çalışmıyor.menüden girdiğimde zılgıt falan bulamıyorum userde.yardımcı olursanız sevinirim…

  • Selamlar
   Eğer ki, datayı eklerde ki Beni Oku uyarılı txt metni ile yapsaydınız hatayı orada daha rahat görebilirdiniz.

  • Selamlar
   Telif sıkıntısı olabilecek herhangi bir şeyi setin içinde barındırmamız imkansız…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>